• ×

  İl Başkan Yrd/Siyasi Hukuki İşler

  ALİ HAYDAR ER

  1961 yılında Rize'de doğdum. Muhasebeci-Mali Müşavirlikle iştigal etmekteyim. Çeşitli şirketlerde Muhasebe, Mali ve İdari İşler Müdürlüğü görevlerinde bulundum. 2000 yılında kendi ofisimi kurdum, Serbest Muhasebeci olarak çalışmaya başladım. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında yöneticilik yaptım ve halen bu görevlerimin bir kısmına devam etmekteyim. 1984 yılında Çay sanayiinin özelleşmesi konusunda sektöre katkılarda bulundum. 1995 yılında Rize Ticaret Borsası'nın kuruluş çalışmaları içinde bulunarak, Borsa Yönetiminde 10 yıldan fazla Yönetim Kurulu üyeliği yaptım, halen Yönetim Kurulu üyesi olarak hizmet vermekteyim. ÇAYKUR Rizespor Futbol Kulübü’nde 11 yıldır Yönetim Kurulu Üyesiyim, Başkan Yardımcılığı görevim devam etmektedir. Meslek kuruluşumuz olan Rize Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nda çeşitli dönemlerde yöneticilik yaptım, halen Denetleme Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktayım. 2012 yılı Mayıs ayında yapılan AK PARTİ 4. Olağan Rize İl Kongresinde Yönetim Kuruluna seçildim. Yönetim Kurulu Üyeliğini görevime 5. ve 6. Kongre dönemlerinde devam ettim. 4. ve 5. dönemlerde Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. 6. dönemden itibaren Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  HİMMET İSTİF

  01/11/1964 yılında Rize ili Güneysu ilçesinin Küçükcami Mahallesinde doğdum.İlk ve Orta öğrenimimi Güneysuda yaptım.1982 yılında Rize 1.Endüstri Meslek lisesi (bugünkü adı Tevfik İleri Endüstri Meslek Lisesi) elektrik bölümünden mezun oldum.1984-85 yılları arası askerlik görevimi yerine getirdim.1986-96 yılları arası özel firmalarda elektrik teknisyeni olarak çalıştım.1987 yılında Refah Partisi İl Gençlik kollarında 1983 görev alarak siyasete başladım.Partimizin Kapanmasıyla yeni kurulan Fazilet Partimizde Güneysu İlçe Yönetiminde Çeşitli kademelerde görev aldım.Yine Partimizin Kapatılmasıyla 17 Ağustos 2001 de Kurulan Partimizin Güneysu ilçe teşkilatlanmasında yer aldım. 2 dönem (1999-2009) Güneysu Belediyesi Meclis üyeliği yaptım.Güneysu İlçe Teşkilatında uzun süre yöneticilik yaptıktan sonra 2012 yılındaki 4.Olağan Kongremizde İl yönetimine seçilerek Yerel yönetimlerden sorumlu İl başkanlığı görevimi 5.Olağan Kongremize kadar devam ettirdim.Yeni kongremiz dede yeniden il yönetim kurulu üyeliğine seçilerek Teşkilatlarımızdan sorumlu İl Başkan yardımcılığına atandım.6.Olağan Kongremiz de yeniden seçilerek Teşkilatlarımızdan sorumlu İl Başkan Yardımcılığına tekrara atandım.2014 yılından 24 Haziran Seçimlerine kadar yapılan seçim çalışmalarında İl SKM Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. 24 Haziran Seçimlerinde de İl SKM Başkanlığı gibi Onurlu bir görevi üstlenmek nasip oldu. 2000 yılından buyana Güneysu Esnaf Odasında Başkan Vekilliğim devam etmektedir.1997 yılında kurmuş olduğum iş yerimde halen faaliyetlerimi devam ettirmekteyim. Evli ve 4 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  YUNUS ÇORUH

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  ABDULLAH OĞUZ HUT

  1985 yılında Rize’de doğdu, lise öğrenimini tamamladıktan sonra 2005 yılında üniversite hayatına başladı, K.T.Ü. Rize Meslek Yüksekokulu’nda İşletme II. öğretim ve 4 yıla tamamlamak üzere; Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerini bitirdi. Yükseköğrenim hayatı boyunca bilişim sektöründe kurumsal teknik çalışmalarda bulundu. Askerlik hizmetini Bursa-Gemlik’te Jandarma Kısa Dönem olarak tamamladı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde İşletme Anabilim Dalı’nda sürdürdüğü Yüksek Lisans öğrenimini “Belediyelerde Çevre Muhasebesi ve Sürdürülebilir Kalkınma” projesiyle tamamladı. Hızlı tüketim sektöründe bulunan lider bir firmada Samsun Bölgesinde yaklaşık 1 yıl Bayi Yöneticiliği ve Bölge Koordinatörlüğü yaptı. Şu anda özel sektörde yöneticilik yapmaktadır. 2004 yılında girdiği Ak Parti Rize İl Gençlik Kolları teşkilatında tanıtım-medya komisyon üyeliğinden sandık müşahitliğine, yönetim kurulu üyeliğinden teşkilat başkanlığına kadar birçok görevde bulundu. 22.08.2014 - 31.12.2017 tarihleri arasında Rize İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüttü. 18 Kasım 2017 Tarihinde gerçekleştirilen 6. Olağan Rize İl Kongresiyle Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve İnsan Haklarından sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak atandı. Şu anda Tanıtım ve Medyadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir. Evlidir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  REŞİT KARAVİN

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  HÜSNÜ KAMİL BAKIR

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  BÜNYAMİN ABDULAZİZ UZUN

  1981 yılında Rize Merkez de doğdum. İlkokulu Engindere İlköğretim okulunda, Ortaokulu Rize İmamhatip okulunda, Liseyi fener lisesin de okuyup, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İşletme bölümün de eğitimimi tamamladım. 1999 yılından bugüne kadar İnşaat ve Mobilya alanın da ticaret yapmaktayım. STK olarak Müsiad da 4 yıl Yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevinde bulundum. 2008 yılından beri aktif siyaset de görev aldım. 1 dönem ara verdikden sonra 2014 yılında yapılan 5. Olağan kongrede Ak Parti Rİze İl Yönetiminde tekrardan aktif görev almaya başladım.. İl Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve Ardeşen İlçesi Koordinatörlüğü görevlerinde bulundum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

  KENAN YELKENCİ

 • ×

  İl Başkan Yrd/Mali ve İdari İşler

  AHMET DOKUMACI

  02.01.1977 yılında Rize'de doğdum. İlkokulu İstiklal İlköğretim Okulunda okudukdan sonra Ortaokulu Mehmet Akif Ersoy Orta okulunda okudum. Liseyi Rize Lisesin'de tamamladım. 1994 yılında Denizli'de Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde İnşaat Mühendisi olarak bitirdim. Okulu bitirdikden sonra İnşaat sektöründe, okuduğum bölüm üzerinde iş hayatına başladım. 2011 yılında 4. dönemde, Siyasi hayatda aktif olarak göreve başladım. Ar-Ge başkanlığı, Siyasi hukuk İşler başkanlığı olarak görev yaptım. Son olarak 2014 yılı 5. Olağan Kongreyle Teşkilata katılarak Başkan Yardımcılığı, Ekonomi İşler Başkanlığı görevini sürdürmekteyim. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  MURAT SADETTİN TÜRÜT

  1974 yılında Rize’de doğdu. İlköğretimini Kurtuluş İlköğretim Okulu, Orta öğretimi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, liseyi Rize Lisesi ve Lisans Eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümünde tamamladı. 2001 yılında Yüksek Öğrenimini tamamlayan Türüt, üniversite öğrenciliği dönemi sürecinde aile firmasındaki işleyiş içerisinde görev aldı. Takip eden zaman içinde Rize’de özel sektöre ait kurumsal bir firmada yöneticilik görevinde bulundu. 2005 yılında Trabzon’da Artaş Yapı adı altında yapı sektöründeki çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kendi firmasını kuran Ak Parti Rize Merkez İlçe Teşkilatı’nın Yeni Başkanı Murat Sadettin Türüt, 2008 yılında ise bu firmasını Rize’ye taşıyarak halen aynı sektörde Rize'de ticari faaliyetini sürdürüyor. Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Rize Şubesi İl Başkan Yardımcılığı ve İç Mimarlar Odası Rize İl Temsilciliği görevini sürdüren Türüt, ayrıca, 2012 yılında Ak Parti Rize İl Yönetim Kurulu içerisinde yer alarak sırasıyla İl Başkan Yardımcılığı, İyidere İlçe Koordinatörlüğü ve Merkez İlçe koordinatörlüğü görevlerini yürüttü. Türüt, evli ve bir çocuk babasıdır. Üye olduğu kurum ve kuruluşlar ise; TMMOB İçmimarlar Odası 2 Dönem Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği görevi ve halen Rize İl Temsilciliği görevi. TÜMSİAD Rize Şubesi 1. Dönem Teşkilatlanma Komisyon Başkanlığı görevi ve halen İl Başkan Yardımcılığı görevi. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği. Rize Polis Güçlendirme Vakfı yönetim Kurulu Üyeliği. Karadeniz Dalgıçları Spor Kulubü Derneği (KDD) Yönetim Kurulu Üyeliği. Rize Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı (Rize Vakfı) üyeliği. Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği üyeliği

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  ALİ İMRAN BÜYÜK

  16.06.1987 yılında Rize'de doğdum. İlkÖğretimi Mehmet Akf Ersoy İlköğretim Okulunda okudum. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesin de, 2008 yılında mezun oldum. 2011 yılından bugüne kadar Rize de serbest avukatlık yapmaktayım. Rize Barosu Disiplin Kurulu Ü;yeliğin de bulunmaktayım. 2014 5. Olağan Kongre de Ak Parti Rize teşkilatında aktif görev almaktayım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  HATİCE SEMİZ

 • ×

  İl Başkan Yrd/Çevre, Şehir ve Kültür

  HANDAN USTA

  1976 yılında Kastamonu'da doğdum. İlköğretimimi Ali Fuat Darende İlkokulun'da tamamladım. Rize Kız Meslek Lisesi orta kısmını ve Rize Lisesi'ni birincilikle , ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünü onur öğrencisi olarak tamamladım.2007 yılından beri Usta Planlama ve Danışmanlık adında serbest şehir planlama hizmetleri sunan büronun sahibi ve yöneticisiyim. 2004 yılında Anavatan Partisi Rize Belediyesi Meclis üyesi olarak siyasete girdim. 2005-2009 yılları arasında da devam eden meclis üyeliği görevim sırasında 4 dönem imar komisyon üyeliği , 2 Dönem Ulaşım ve Trafik Komisyon üyeliğim bulunmaktadır. Görev sürem içerisinde Rize Su-Yap-İş Birlik Meclis üyesi olarak da faaliyet gösterdim. 2006-2011 yılları arasında Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığı Görevini yürüttüm. 4. Olağan kongre ile Ak Parti teşkilatına katılarak yönetim kurulu üyesi oldum. 2014 yılında 5. ve 6. Olağan Kongrelerde tekrar yönetim kurulu üyeliğine seçildim.Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu il Başkan yardımcılığı görevini yürütmekteyim.Evli ve 1 çocuk annesiyim.