• ×

  İlçe Başkanı

  AHMET AKSU

  İkizdere

  1999 YILINDA ANAVATAN PARTİSİNDEN MECLİS ÜYELİĞİ 3 DÖNEM DEVAM ETTİM. 2004 YEREL SEÇİMLERİNDE AK PARTİDEN BELEDİYE MECLİS MECLİS ÜYELİĞİNE BAŞKAN VEKİLLİĞİ YAPTIM.2009 DA İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ VE 2014 YILINDA İLÇE BAŞKANI OLUP BAŞKANLIĞIMI SÜRDÜRMEKEYİM.

 • ×

  İlçe Başkanı

  AHMET YILMAZ

  Çamlıhemşin

  1955 yılı Çamlihemşin güroluk köyünde dünyaya geldim.ilk ve orta okulu çamlihemşinde liseyi trabzon lisesini bitirip izmirde şöförlük yaparak iş hayatına atıldım.2010 yılında ticareti bıraktım. uzun yıllar aktif sıyasette yeraldım 1987 2000 yılları arasında (ANAP) ilçe teşkılatı içerisinde yer aldım 2001 yılında AK PARTİ Çamlihemşin kurucu üyesiyim.2013 yılına kadar ilçe teşkılatında çeşitli kademlerde birim başkanlıği yaptım.30 mart 2014 yılında atama ile ilçe başkanı oldum.7 kasım 2014 tarihinde içe konresinde şeçilerek ilçe başkanlığına devam etmekteyim. evli 4 çocuk babasıyım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ALİ KAR

  Çayeli

  1965 Çayeli doğumluyum. Ortaöğrenim ve Lise Eğitim hayatımı çayelinde tamamladım.Evli 3 çocuk babasıyım.Ticaretle uğraşıyorum.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ALİ SÜLEYMAN TORAMAN

  Fındıklı

  09.11.1954 yılında RİZE ili Fındıklı İlçesi Derbent köyünde Dört Kardeşten En Büyükleri olarak Dünyaya geldim, İlk ve orta öğrenimimi Amasya İli Merzifonda, lise Eğitimimi Artvin İli Arhavi lisesinde tamamladım, Edirne Eğitim Enstitüsü F.K.B. bölümü 2.sınıftan ayrılarak, 1977 Yılında Rize Eğitim Enstitüsünden mezun olup aynı yıl içinde Rize İli Çayeli İlçesinde Sınıf Öğretmenliğine başladım. Daha sonra Fındıklı İlçesi Köyleri ve Merkezinde Çeşitli okullarda 15 yıl Öğretmen ve İdareci ve olarak görev yaptım. 1992 yılında girdiğim Lisans sınavınında Hacettepe Üniversitesi Eğitim ve Yönetimini Teftiş Planlama Ekonomisini kazanarak 1995 Yılında Erzurum İline İlköğretim Müfettişi olarak atandım. Sırası ile Artvin, Rize İllerinde Milli Eğitim Müfettişliği ve Trabzon İlinde İl Eğitim Denetmenliği görevini 22 yıl olmak üzere toplamda 35 yıl meslek hayatımı sürdürerek 2012 yılı temmuz ayında kendi İsteğimle Emekliye ayrıldım. Evli ve 2 çocuk babası olarak, İlçeme geliş tarihi olan 21 Haziran 1969 yılından beri 44 yıldır Fındıklı İlçesi Aksu Mahallesinde İkamet etmekteyim…Siyasi hayatıma 28.10.2013 tarihinde AK Partiden İl Genel Meclis Aday adaylığımı koyarak başladım. Atama Yolu ile 02.12.2013 tarihinde İlçe Başkanı görevine başladım.13 KASIM 2014 yılında yapılan kongre ile İlçe Başkanı Seçildim. Halen bu görevi sürdürmekteyim.

 • ×

  İlçe Başkanı

  AVNİ KAHYA

  Ardeşen

  1962 YILINDA RİZE İLİ ARDEŞEN İLÇESİNDE DOĞDUM.İLK ORTA ÖĞRENİMİMİ ARDEŞENDE OKUDUM.LİSEYİ RİZE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ ELEKTRİK BÖLÜMÜNDE OKUDUM.ÜNÜVERSİTEYİ K.T.Ü ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİNDEN MEZUN OLDUM.1987 YILINDA DENİZ HARP OKULUNDA DENİZ ASTEĞMENİ OLARAK VATANİ GÖREVİMİ TAMMALADIM.1994-2009 YILLARI ARASINDA 3 DÖNEM MECLİS ÜYELĞİ YAPTIM.2009 YILINDAN BU YANA İLÇE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ HALEN SÜRDÜRMEKTEYİM EVLİ 3 ÇOCUK BABASIYIM

 • ×

  İlçe Başkanı

  HASAN AYYILDIZ

  Kalkandere

  1969 kalkandere doğumluyum ilköğretimi istanbul Sarıyer ilçesi ilk okulunda orta okulu bitirdim ve liseyi rize imamhatip lisesinde okudum kalkanderede 5 yıl babamın kurduğu iş yerinde ticaret yaptım 2004 te kendi şirketimi açtım 2008 de inşaat sirketi kurdum yönetim kurulu başkanlığı yapmaktayım 2001 yılnda ak parti Kalkandere kurucu üyesiyim 1 dönem teşkilat başkanlığı yaptım sonra bir süre siyasete ara verip dişardan desteğimizi sürdürdük 2013 te atanarak ilçe başkanı olarak görev aldım 2014 te kongre ile ilçe başkanı seçildim evli ve 4 cocuk babasıyım

 • ×

  İlçe Başkanı

  MEHMET AKİF KARSLI

  Güneysu

  1 Nisan 1973 de Rize İlinin Güneysu ilçesinde doğdum. İlk ve Orta öğrenimimi Güneysu ‘da yaptım. 1991 yılında Rize Tevfik İleri Endüstri Meslek Lisesinde Elektrik bölümünden mezun oldum. 1994-1995 yılları arasında askerlik görevimi yerine getirdim.1995 yılında kapanan bir partinin Gençlik Kollarında görev alarak siyasete başladım. Partimizin 2001 yılında İlçe Gençlik Kolları Teşkilatlanmasında yer aldım. Güneysu Spor Kulüp Başkanlığı yardımcılığı görevinde bulundum. Güneysu İlçe Seçim İşleri Başkanlığı, Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulundum. 26 Şubat 2014 tarihinde atama ile Güneysu İlçe Başkanlığı görevine getirildim. 3 Kasım 2014 de 5. Olağan Kongremizde tekrar İlçe Başkanı seçildim. 1995 yılında kurmuş olduğum işyerinde halen faaliyetlerime devam etmekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  MEHMET MATARACI

  Hemşin

  01.07.1977 Tarihinde Hemşin de doğdum ilk orta ve liseyi Hemşin Lisesinde bitirdim.1997 yılında Adana Kürkçüler E tipi Kapalı Cezaevinde askerlik vazifemi yaptım.2003 yılından beridir Hemşin AK Parti ilçe Yönetiminde çeşitli görevlerde bulundum.Helen İlçe Başkanlığı görevini yürütmekteyim.Evli ve iki çocuk babası olup ticaret tarım ve arıcılıkla uğraşmaktayım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  MURAT SADETTİN TÜRÜT

  Merkez

  1974 yılında Rize’de doğdu. İlköğretimini Kurtuluş İlköğretim Okulu, Orta öğretimi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, liseyi Rize Lisesi ve Lisans Eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümünde tamamladı. 2001 yılında Yüksek Öğrenimini tamamlayan Türüt, üniversite öğrenciliği dönemi sürecinde aile firmasındaki işleyiş içerisinde görev aldı. Takip eden zaman içinde Rize’de özel sektöre ait kurumsal bir firmada yöneticilik görevinde bulundu. 2005 yılında Trabzon’da Artaş Yapı adı altında yapı sektöründeki çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kendi firmasını kuran Ak Parti Rize Merkez İlçe Teşkilatı’nın Yeni Başkanı Murat Sadettin Türüt, 2008 yılında ise bu firmasını Rize’ye taşıyarak halen aynı sektörde Rize'de ticari faaliyetini sürdürüyor. Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Rize Şubesi İl Başkan Yardımcılığı ve İç Mimarlar Odası Rize İl Temsilciliği görevini sürdüren Türüt, ayrıca, 2012 yılında Ak Parti Rize İl Yönetim Kurulu içerisinde yer alarak sırasıyla İl Başkan Yardımcılığı, İyidere İlçe Koordinatörlüğü ve Merkez İlçe koordinatörlüğü görevlerini yürüttü. Türüt, evli ve bir çocuk babasıdır. Üye olduğu kurum ve kuruluşlar ise; TMMOB İçmimarlar Odası 2 Dönem Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği görevi ve halen Rize İl Temsilciliği görevi. TÜMSİAD Rize Şubesi 1. Dönem Teşkilatlanma Komisyon Başkanlığı görevi ve halen İl Başkan Yardımcılığı görevi. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği. Rize Polis Güçlendirme Vakfı yönetim Kurulu Üyeliği. Karadeniz Dalgıçları Spor Kulubü Derneği (KDD) Yönetim Kurulu Üyeliği. Rize Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı (Rize Vakfı) üyeliği. Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği üyeliği

 • ×

  İlçe Başkanı

  MUSTAFA SİVRİ

  Derepazarı

  06.08.1958 tarihinde 8 çocuklu bir ailenin tek erkek evladı olarak Ünye’de doğdum. Öğrenim hayatımın büyük bölümünü Rize’de tamamladım.16 Kasım 1979 Yılında öğretmen olarak Van’a atandım. 4 yıl Van’da 2 yıl Hatay’da çalıştım. 15 Temmuz 2013 yılında emekli olana kadar Rize’de öğretmenlik ve kurum müdürlüğü yaptım. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev yaptım. 30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde Ak Partiden Derepazarı Belediye Başkanı aday adayı olarak siyasete girdim. Evli, 3 kız 1 erkek çocuk babasıyım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  NURETTİN İNCE

  Pazar

  1963 yılında Rize ilimiz Pazar ilçemizin kirazlık mahallesinde doğdum.İlk ve orta okulu Pazar ilçemizde okuduktan sonra 1976 da Rize ilimizde Rize Endüstri Meslek lisesi Elektrik Bölümüne girerek 1979/1980 döneminde mezun oldum.1980 yılında Almanya ya giderek bir süre kaldıktan sonra dönerek 1982 yılında muhasebeciliğe başladım ve 1989 yılına kadar hem okuyup hem iş hayatıma devam ettim.Anadolu Üniversitesi AOF iktisat bölümünden lisans diploması alarak 1989 yılında çıkan SMMM yasası ile mali müşavir unvanı aldım. Mesleğimde 30 yılı doldurarak emekli oldum.Mesleğim boyunca ilçemizde 300 e yakın esnaf ve tüccarımızın ve kurumların muhasebe ve müşavirlik işlerini yapmış ve Mali müşavirlik mesleğimi 6 arkadaşımla birlikte halen Pazar ilçemizde yürütmekte olup evli ve 3 çocuk babasıyım. SİYASİ FAALİYETLERİM; Siyasete ilk olarak 2003 yılında AK parti Pazar teşkilatına üye olarak başladım.2004 yılındaki yerel yönetim seçimlerinde partim il genel meclis üyeliği görevini verince 2004/2009 döneminde Pazar ilçesinin il genel meclis üyeliği görevini ifa ettim.2009 yılındaki yerel seçimlerde de başkan aday adayı oldum 5 aday adayı arkadaşın içinden Ahmet Basa kardeşimize adaylık görevi verilince arkadaşımıza çalışarak belediye başkanımızı seçtik ve diğer 3 aday arkadaş yardımcılık görevi ile belediyede görev aldılar,şahsım il genel meclis üyelik görevimi çocuklarımın tahsili nedeniyle arkadaşlarıma devrettim ve 2003 yılından bu güne kadar süren Ak partideki siyası kimliğim devam etmektedir.

 • ×

  İlçe Başkanı

  TELAT TÜFEKÇİ

  İyidere

  1971 YILINDA RİZE İYİDERE ÇİFTLİK KÖYÜNDE DOĞDUM. İLK ÖĞRENİMİMİ BURADA TAMAMLADIKTAN SONRA AYNI KÖYDE KURAN KURSU EĞİTİMİNİ ALARAK RİZE İMAM HATİP LİSESİNDEN MEZUN OLDUM. AİLE ŞİRKETİMİZDE UZUN SÜRE YÖNETİCİ OLARAK GÖREV YAPTIM. ADALET VE KALKINMA PARTİSİNİN KURULUŞU OLAN 14 AĞUSTOS 2001 YILINDA KURUCU ÜYELİĞİ GÖREVİMDEN PARTİMİZİ İLÇEMDE TEMSİL ETTİM. DAHA SONRA TEŞKİLATIMIZDA ÇEŞİTLİ KADEMELERDE GÖREV YAPTIM. SİYASET AKADEMİSİ BİRİNCİ DÖNEM KURSUNA KATILDIM HALEN AK PARTİ İYİDERE İLÇE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ, KENDİSİNE BÜYÜK HEDEFLER KOYABİLEN BİR BÜYÜK DAVANIN MENSUBU OLAN İLÇEMİZDE HİZMET YOLUNDA ÇALIŞMAKTAYIM, EVLİ VE ÜÇ ÇOCUK BABASIYIM.