• ×

  İlçe Başkanı

  FATİH MEHMET KÖSE

  Merkez

  1980 yılında Rize merkezde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Rize'de tamamladı ve ardından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Teknik Bilimler Yüksekokulu Elektrik ve Elektronik bölümünde ön lisans eğitimini tamamladı. İkinci Olağan Kongre ile 2008 yılın da AK Parti Rize İl Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Bu görevini Dört yıl sürdürdü. Ardından Üçüncü Olağan Kongre ile 2012 yılında Ak Parti Rize Merkez İlçe yönetim kurulu üyeliğine seçildi. 2013 ile 2014 yılları arasında Teşkilat Başkanlığı görevlerini yürüttü. Dördüncü Olağan Merkez İlçe Kongresi ile Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevine getirildi, Beşinci Olağan Kongre neticesinde aynı görev tevdi edilmişken 2018 Ağustos Ayında Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından Rize Merkez İlçe Başkanlığına ataması yapıldı. Ağustos 2018’den itibaren Merkez İlçe Başkanlığına devam eden Fatih Mehmet KÖSE 'nin aynı zamanda çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyeliği ve yönetim kurullarında görevi bulunmaktadır. İş hayatını ticaretle sürdüren KÖSE evli ve üç çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Başkanı

  HASAN AYYILDIZ

  Kalkandere

  - 01.01.1969 yılında Rize ili Kalkandere ilçesinde doğdu. - İlköğrenimini İstanbul ili Sarıyer ilçesi Tarabya Mahallesi Alparslan İlköğretim okulunda okudu. - Orta okul ve lise eğitiminin Rize İmam Hatip Lisesinde tamamladı. - Askerlik hizmetini 1990-1991 yılları arasında Ankara Genelkurmay Başkanlığında yaptı. - 1990-2004 yılları arasında Kalkandere ilçesinde market, kömür ve gübre bayii işletmeciliği yaptı. - 2005 yılında Rize ilinde Ayyıldız Gübre İnş.Nak.Tic.Ltd.Şti.'ni kurdu. - 2010 yılında Ayyıldız Kardeşler Taah. Emlak İth. İhr. Petrol Ürn.Ltd.Şti.'ni kurdu. - Halen iki şirketinde yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. - Rize ili ve Kalkandere İlçesinde çeşitli dernek ve vakıflarda yöneticilik yaptı. - 1996-2000 yılları arasında Refah Patisinin Kalkandere ilçe yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. - 2001 yılında Ak Parti Kalkandere İlçe Teşkilatı kurucu üyesi olup, 2001-2004 yılları arasında Ak Parti Kalkandere İlçe Teşkilat Başkanlığını yürüttü. - 25 Nisan 2014 tarihinde Ak Parti Genel Merkezi tarafından Kalkandere Ak Parti İlçe Başkanı olarak atandı. - Halen Kalkandere Ak Parti İlçe Başkanlığı görevini yürütmektedir. - Evli ve dört çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Başkanı

  İLYAS BOZAK

  Hemşin

  1949 YILINDA HEMŞİN İLÇESİ ORTAKÖY MAH.DOĞDUM.İLKOKULU HEMŞİNDE LİSE ÖĞRENİMİNİ RİZE İMAM HATİP LİSESİNDE TAMAMLADIM.1973 YILINDA HEMŞİN İLÇESİ ORTAKÖY MAHHALESİNDE DİN GÖREVLİSİ OLARAK GÖREVE BAŞLADIM.HEMŞİN BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY ADAYI OLDUM. EVLİ VE 5 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İlçe Başkanı

  İSHAK KARAHAN

  Çayeli

  05.04.1980 tarihinde Rize İli Çayeli İlçesi Büyük Cafer Paşa Mahallesinde dünyaya geldim. İlköğretimi Çayeli Atatürk İlköğretim Okulu’nda, ortaokulu Çayeli İmam Hatip Lisesi Orta Bölümü’nde, liseyi Rize Fener Lisesi Süper Lise Bölümü’nde tamamladım. 1998 yılında girdiğim İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümünde tamamladıktan sonra 2003 yılında mezun oldum. Akabinde askerlik vazifemi Ankara Kara Harp Okulu’nda kısa dönem er olarak tamamladım. Rize Merkez İl Gençlik Kollarında başladığım siyasi mücadeleme, Çayeli İlçe Yönetiminde 2 yıl görev yaparak devam ettikten sonra Çayeli Belediye Meclis üyeliği için aday oldum. 2013-22015 yılları arasında Rize Müsiad Yönetim Kurulunda görev aldım.25.Ağustos 2017 Tarihinde Ak Parti Genel Merkez tarafından Ak parti Çayeli İlçe Başkanlığı görevine atandım.Ticaret ile uğraşıyorum. Evliyim ve 2 kız evlat babasıyım. Halen Çayeli Büyük Cafer Paşa Mahallesi’nde ikamet etmekteyim.

 • ×

  İlçe Başkanı

  MEHMET AKİF KARSLI

  Güneysu

  1 Nisan 1973 de Rize İlinin Güneysu ilçesinde doğdum. İlk ve Orta öğrenimimi Güneysu ‘da yaptım. 1991 yılında Rize Tevfik İleri Endüstri Meslek Lisesinde Elektrik bölümünden mezun oldum. 1994-1995 yılları arasında askerlik görevimi yerine getirdim.1995 yılında kapanan bir partinin Gençlik Kollarında görev alarak siyasete başladım. Partimizin 2001 yılında İlçe Gençlik Kolları Teşkilatlanmasında yer aldım. Güneysu Spor Kulüp Başkanlığı yardımcılığı görevinde bulundum. Güneysu İlçe Seçim İşleri Başkanlığı, Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulundum. 26 Şubat 2014 tarihinde atama ile Güneysu İlçe Başkanlığı görevine getirildim. 3 Kasım 2014 de 5. Olağan Kongremizde tekrar İlçe Başkanı seçildim. 1995 yılında kurmuş olduğum işyerinde halen faaliyetlerime devam etmekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  NURAYDIN AYNACI

  İyidere

  25.12.1968 RİZE/İYİDEREDE DOĞDUM.İLK VE ORTA ÖĞRENİMİMİ İYİDEREDE LİSE EĞİTİMİMİ İSTANBULDA TAMAMLADIM.2YILLIK MUHASEBE EĞİTİMİMİ BAŞARIYLA BİTİRDİM. HALEN AÇIK ÖĞRETİM ÜNİVERSİTESİNDE 4 YILLIK İŞLETME VE İKTİSADİ OKUMAKTAYIM.BİR ÇOCUK BABASIYIM.İNŞAAT SEKTÖRÜNDE TİCARİ FAALİYET GÖSTERİYORUM. 2014 YEREL SEÇİMLERİNDE BELEDİYE MECLİS ÜYESİ OLARAK SEÇİLDİM. HALEN DEVAM ETMEKTEYİM. __BELEDİYE ENCÜMENLİĞİMDE BAŞKAN VEKİLLİĞİ (HALEN AKTİF) İMAR KOMİSYON BAŞKANLIĞI (HALEN AKTİF) DENETLEME KOMİSYON BAŞKANLIĞI (HALEN AKTİF) GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRMEKTEYİM. AK PARTİ İYİDERE İLÇE BAŞKANLIĞINDA YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ YAPTIM İLÇE SEÇİM KOORDİNASYON (SKM) BİRİM BAŞKANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNDUM. TÜM YEREL VE GENEL SEÇİMLERDE BAŞKANLIĞINI VE PROGRAM SORUMLULUĞUNU YÜRÜTTÜM. BİR ÖNCEKİ DÖNEMDE YEREL YÖNETİMLER BİRİM BAŞKANLIĞI, BU DÖNEM SİYASİ VE HUKUKİ İŞLERİ BAŞKANLIĞI NI YÜRÜTTÜM. İLÇE BAŞKANIMIZIN İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ ADAY ADAYLIĞI İÇİN İSTİFA ETMESİNDEN DOLAYI ŞUANDA AK PARTİ İYİDERE İLÇE BAŞKANLIĞINA ATANDIM.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ÖMER ALTUN

  Çamlıhemşin

  04/06/1977 doğumlu 2 çocuk babası lise mezunu şirket müdürü turizmci 10 yıl stk başkanlığı yaptım. 2 dönem yerel yönetim birim başkanlığı yaptım