• ×

  İlçe Başkanı

  AHMET AKSU

  İkizdere

  1999 YILINDA ANAVATAN PARTİSİNDEN MECLİS ÜYELİĞİ 3 DÖNEM DEVAM ETTİM. 2004 YEREL SEÇİMLERİNDE AK PARTİDEN BELEDİYE MECLİS MECLİS ÜYELİĞİNE BAŞKAN VEKİLLİĞİ YAPTIM.2009 DA İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ VE 2014 YILINDA İLÇE BAŞKANI OLUP BAŞKANLIĞIMI SÜRDÜRMEKEYİM.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ALİ SÜLEYMAN TORAMAN

  Fındıklı

  09.11.1954 yılında RİZE ili Fındıklı İlçesi Derbent köyünde Dört Kardeşten En Büyükleri olarak Dünyaya geldim, İlk ve orta öğrenimimi Amasya İli Merzifonda, lise Eğitimimi Artvin İli Arhavi lisesinde tamamladım, Edirne Eğitim Enstitüsü F.K.B. bölümü 2.sınıftan ayrılarak, 1977 Yılında Rize Eğitim Enstitüsünden mezun olup aynı yıl içinde Rize İli Çayeli İlçesinde Sınıf Öğretmenliğine başladım. Daha sonra Fındıklı İlçesi Köyleri ve Merkezinde Çeşitli okullarda 15 yıl Öğretmen ve İdareci ve olarak görev yaptım. 1992 yılında girdiğim Lisans sınavınında Hacettepe Üniversitesi Eğitim ve Yönetimini Teftiş Planlama Ekonomisini kazanarak 1995 Yılında Erzurum İline İlköğretim Müfettişi olarak atandım. Sırası ile Artvin, Rize İllerinde Milli Eğitim Müfettişliği ve Trabzon İlinde İl Eğitim Denetmenliği görevini 22 yıl olmak üzere toplamda 35 yıl meslek hayatımı sürdürerek 2012 yılı temmuz ayında kendi İsteğimle Emekliye ayrıldım. Evli ve 2 çocuk babası olarak, İlçeme geliş tarihi olan 21 Haziran 1969 yılından beri 44 yıldır Fındıklı İlçesi Aksu Mahallesinde İkamet etmekteyim…Siyasi hayatıma 28.10.2013 tarihinde AK Partiden İl Genel Meclis Aday adaylığımı koyarak başladım. Atama Yolu ile 02.12.2013 tarihinde İlçe Başkanı görevine başladım.13 KASIM 2014 yılında yapılan kongre ile İlçe Başkanı Seçildim. Halen bu görevi sürdürmekteyim.

 • ×

  İlçe Başkanı

  AVNİ KAHYA

  Ardeşen

  1962 YILINDA RİZE İLİ ARDEŞEN İLÇESİNDE DOĞDUM.İLK ORTA ÖĞRENİMİMİ ARDEŞENDE OKUDUM.LİSEYİ RİZE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ ELEKTRİK BÖLÜMÜNDE OKUDUM.ÜNÜVERSİTEYİ K.T.Ü ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİNDEN MEZUN OLDUM.1987 YILINDA DENİZ HARP OKULUNDA DENİZ ASTEĞMENİ OLARAK VATANİ GÖREVİMİ TAMMALADIM.1994-2009 YILLARI ARASINDA 3 DÖNEM MECLİS ÜYELĞİ YAPTIM.2009 YILINDAN BU YANA İLÇE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ HALEN SÜRDÜRMEKTEYİM EVLİ 3 ÇOCUK BABASIYIM

 • ×

  İlçe Başkanı

  HASAN AYYILDIZ

  Kalkandere

 • ×

  İlçe Başkanı

  İSHAK ALİM

  Merkez

  Camidağı köyü ilköğretim okulunu, ardından Rize İmam Hatip lisesini bitirdi. Liseden sonra ekonomiye olan ilgisi neticesinde Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesine girdi. Lisans eğitiminden bir müddet sonra Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İşletme bölümünde de Yüksek Lisansını tamamladı. Lisans eğitimini tamamlamasının ardından RİHDER’İN (Rize İmam Hatipliler Derneği) kurucular kurulunda yer aldı. İş hayatına 2006 yılında Serbest Muhasebeci Mali müşavirlik bürosunda başlayan Alim, 3 yıllık bir iş tecrübesinin ardından sağlam bir girişimcilik örneği sergileyerek kendine ait SMMM bürosunu açtı. İş yaşamında çevresiyle olan sıcak, samimi ilişkileri ve ait olduğu cemiyete faydalı olmak düşüncesi onu sivil toplum kuruluşlarına yönlendirdi. Bu bağlamda Rize Düşünce Kulübünün kuruluşunda yer aldı. Yine bu kapsamda Rize Genç MÜSİAD yönetim kurulunda plan bütçe komisyon başkanlığı ve 2010 yılında TÜMSİAD Rize Şubesinde bürokratik işlerden sorumlu komisyon başkanlığı görevlerini üstlendi. 2011 yılında dünya evine giren İshak Alim bir kız çocuğu babasıdır. Vatana olan gönülden bağlılığı Alim’i Adalet ve Kalınma Partisi limanına götürdü. Teşkilatçılık adabını gençlik kollarından aldı ve teşkilatın çeşitli kademelerinde “görev istenmez verilir” düsturu çerçevesinde görevler aldı. AK Parti ailesine ve Recep Tayyip Erdoğan’ın lideri olduğu harekete bağlılığını her fırsatta dile getiren İshak Alim’in teşkilatta görev aldığı. Bazı kademeler şunlardır; - AK Parti Rize İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği - AK Parti Rize İl Gençlik Kolları Başkanı - AK Parti Rize Merkez İlçe Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı - AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı - AK Parti Rize İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı - 16 Nisan Referandum sürecinde SKM (il Seçim Koordinasyon Merkezi) Başkanlığı - 6.Olağan Kongre ile AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı 2017

 • ×

  İlçe Başkanı

  İSHAK KARAHAN

  Çayeli

 • ×

  İlçe Başkanı

  MEHMET AKİF KARSLI

  Güneysu

  1 Nisan 1973 de Rize İlinin Güneysu ilçesinde doğdum. İlk ve Orta öğrenimimi Güneysu ‘da yaptım. 1991 yılında Rize Tevfik İleri Endüstri Meslek Lisesinde Elektrik bölümünden mezun oldum. 1994-1995 yılları arasında askerlik görevimi yerine getirdim.1995 yılında kapanan bir partinin Gençlik Kollarında görev alarak siyasete başladım. Partimizin 2001 yılında İlçe Gençlik Kolları Teşkilatlanmasında yer aldım. Güneysu Spor Kulüp Başkanlığı yardımcılığı görevinde bulundum. Güneysu İlçe Seçim İşleri Başkanlığı, Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulundum. 26 Şubat 2014 tarihinde atama ile Güneysu İlçe Başkanlığı görevine getirildim. 3 Kasım 2014 de 5. Olağan Kongremizde tekrar İlçe Başkanı seçildim. 1995 yılında kurmuş olduğum işyerinde halen faaliyetlerime devam etmekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  MEHMET MATARACI

  Hemşin

  01.07.1977 Tarihinde Hemşin de doğdum ilk orta ve liseyi Hemşin Lisesinde bitirdim.1997 yılında Adana Kürkçüler E tipi Kapalı Cezaevinde askerlik vazifemi yaptım.2003 yılından beridir Hemşin AK Parti ilçe Yönetiminde çeşitli görevlerde bulundum.Helen İlçe Başkanlığı görevini yürütmekteyim.Evli ve iki çocuk babası olup ticaret tarım ve arıcılıkla uğraşmaktayım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  MUSTAFA SİVRİ

  Derepazarı

  06.08.1958 tarihinde 8 çocuklu bir ailenin tek erkek evladı olarak Ünye’de doğdum. Öğrenim hayatımın büyük bölümünü Rize’de tamamladım.16 Kasım 1979 Yılında öğretmen olarak Van’a atandım. 4 yıl Van’da 2 yıl Hatay’da çalıştım. 15 Temmuz 2013 yılında emekli olana kadar Rize’de öğretmenlik ve kurum müdürlüğü yaptım. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev yaptım. 30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde Ak Partiden Derepazarı Belediye Başkanı aday adayı olarak siyasete girdim. Evli, 3 kız 1 erkek çocuk babasıyım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  NURETTİN İNCE

  Pazar

  1963 yılında Rize ilimiz Pazar ilçemizin kirazlık mahallesinde doğdum.İlk ve orta okulu Pazar ilçemizde okuduktan sonra 1976 da Rize ilimizde Rize Endüstri Meslek lisesi Elektrik Bölümüne girerek 1979/1980 döneminde mezun oldum.1980 yılında Almanya ya giderek bir süre kaldıktan sonra dönerek 1982 yılında muhasebeciliğe başladım ve 1989 yılına kadar hem okuyup hem iş hayatıma devam ettim.Anadolu Üniversitesi AOF iktisat bölümünden lisans diploması alarak 1989 yılında çıkan SMMM yasası ile mali müşavir unvanı aldım. Mesleğimde 30 yılı doldurarak emekli oldum.Mesleğim boyunca ilçemizde 300 e yakın esnaf ve tüccarımızın ve kurumların muhasebe ve müşavirlik işlerini yapmış ve Mali müşavirlik mesleğimi 6 arkadaşımla birlikte halen Pazar ilçemizde yürütmekte olup evli ve 3 çocuk babasıyım. SİYASİ FAALİYETLERİM; Siyasete ilk olarak 2003 yılında AK parti Pazar teşkilatına üye olarak başladım.2004 yılındaki yerel yönetim seçimlerinde partim il genel meclis üyeliği görevini verince 2004/2009 döneminde Pazar ilçesinin il genel meclis üyeliği görevini ifa ettim.2009 yılındaki yerel seçimlerde de başkan aday adayı oldum 5 aday adayı arkadaşın içinden Ahmet Basa kardeşimize adaylık görevi verilince arkadaşımıza çalışarak belediye başkanımızı seçtik ve diğer 3 aday arkadaş yardımcılık görevi ile belediyede görev aldılar,şahsım il genel meclis üyelik görevimi çocuklarımın tahsili nedeniyle arkadaşlarıma devrettim ve 2003 yılından bu güne kadar süren Ak partideki siyası kimliğim devam etmektedir.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ÖMER ALTUN

  Çamlıhemşin

 • ×

  İlçe Başkanı

  TELAT TÜFEKÇİ

  İyidere

  1971 YILINDA RİZE İYİDERE ÇİFTLİK KÖYÜNDE DOĞDUM. İLK ÖĞRENİMİMİ BURADA TAMAMLADIKTAN SONRA AYNI KÖYDE KURAN KURSU EĞİTİMİNİ ALARAK RİZE İMAM HATİP LİSESİNDEN MEZUN OLDUM. AİLE ŞİRKETİMİZDE UZUN SÜRE YÖNETİCİ OLARAK GÖREV YAPTIM. ADALET VE KALKINMA PARTİSİNİN KURULUŞU OLAN 14 AĞUSTOS 2001 YILINDA KURUCU ÜYELİĞİ GÖREVİMDEN PARTİMİZİ İLÇEMDE TEMSİL ETTİM. DAHA SONRA TEŞKİLATIMIZDA ÇEŞİTLİ KADEMELERDE GÖREV YAPTIM. SİYASET AKADEMİSİ BİRİNCİ DÖNEM KURSUNA KATILDIM HALEN AK PARTİ İYİDERE İLÇE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ, KENDİSİNE BÜYÜK HEDEFLER KOYABİLEN BİR BÜYÜK DAVANIN MENSUBU OLAN İLÇEMİZDE HİZMET YOLUNDA ÇALIŞMAKTAYIM, EVLİ VE ÜÇ ÇOCUK BABASIYIM.