Rize’nin yardımına koştuk

Rize’nin yardımına koştuk

Rize’de AFAD’ın kurulduğu 2009 yılından günümüze kadar gerçekleşen 147 afet ve acil durum olayına (heyelan, su taşması, boğulma, mahsur, trafik kazası, kayıp vb.) hızlı ve etkili bir şekilde müdahale ettik. Bu olaylarda 372 vatandaşımızı kurtardık.

 

AFAD BÜYÜYOR

 

2009 yılında 12 olan toplam personel sayımızı 2016 yılında 31’e yükselttik. Aynı dönemde arama ve kurtarma araçlarımızın sayısını da 3’e yükselttik. Afet ve acil durum hallerinde kritik öneme sahip arama/kurtarma personel sayımızı 4’tür.

 

PERSONEL SAYISI

2009   12

2016   31

 

VATANDAŞLARIMIZA AFET VE ACİL DURUM EĞİTİMİ VERİYORUZ

 

Afet yönetiminde eğitim faaliyetlerine büyük önem veriyoruz. Afet ve acil durumlara vatandaşlarımızın hazırlık ve farkındalık düzeyini artırabilmek amacıyla çeşitli konu başlıklarında bu güne kadar 58.484 vatandaşımıza eğitim verdik.

 

EVİNİ YAPANA DESTEK OLUYORUZ

 

Yatırım faaliyetleri kapsamında ilimize 30,9 milyon liralık yatırım harcaması gerçekleştirdik. Evini Yapana Yardım (EYY) uygulaması ile 3 hak sahibine yapılarını yenileme imkânı sağladık

 

MUHTAÇLARA KUCAK AÇTIK

 

Güney komşumuz Suriye’den gelen mazlumlara kapımızı açtık. Rize’de 592 Suriyeliyi misafir ediyoruz. Suriyeli kardeşlerimizin eğitimden sağlığa kadar tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz.