Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
30-12-2019 17:44:09

Avcı Kalkandere’deki STK Başkanları ve Esnafla Yatırımları Değerlendirdi

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Kalkandere’deki STK Başkanları ve esnaflarla bir araya gelerek yatırımları değerlendirdi.

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı bütçe görüşmelerinin sona ermesiyle birlikte Rize’ye gelerek çeşitli programlara katıldı. Avcı ilk olarak Rize Esnaf Odaları Başkanlarının toplantısına katıldı. Burada ülke gündemi ve Rize’deki yatırımlarla ilgili bilgi verdi.

İyidere ilçesini ziyaret eden Milletvekili Avcı İyidere İlçe Başkanı Nuraydın Aynacı ve Belediye Başkanı Saffet Mete ile İyidere’de yapımı devam eden Kaymakamlık-Belediye ve Jandarma- Emniyet müdürlüğü bina inşaatlarında incelemelerde bulundu.

İyidere’deki incelemelerin ardından Kalkandere ilçesine geçen Milletvekili Avcı Burada STK Başkanları ve esnafların katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda ülke gündemi hakkında bilgilendirmede bulundu, Rize ve Kalkandere’de devam eden ve planlanan yatırımlarla ilgili bilgiler verdi. Esnafların sorun talep ve isteklerini dinleyerek cevaplar verdi.

Milletvekili Avcı toplantının içeriğiyle ilgili bilgi vererek, “Daha önce muhtarlarımızla bir araya gelmiştik. Muhtarlarımızım problemlerini sorunlarını konuşmuştuk. Toplantılarımız son derece verimli olmuştu. İlçe Başkanımız, esnaflarımızla da bir araya gelelim dedi. Hem ilçe merkezinin problemlerini konuşmuş oluruz hem de projelerimizi konuşmuş oluruz.” dedi.

Milletvekili Avcı tanıtımıyla herkesi kendine hayran bırakan yerli otomobillere değinerek, “Artık yerli bir otomobilimiz var. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.  İnşallah yakın bir zamanda Bursa’da fabrikası kurulacak. Bunun için siyasi bir kararlılığa ihtiyaç vardı. Bu kararlılık ve liderlikte Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında verilmiş ve o kararlılıkla beraber tıpkı savunma sanayisinde yaptığımız gibi otomotiv sanayisinde de dünya ile rekabet edebilir büyük işler başarabilecek otomotiv sanayisine kavuşacağız.” dedi.

Rize’deki projelere de değinen Avcı, “Rize şehir hastanesi ile birlikte Türkiye’de 10 tane şehir hastanesine 2020 bütçesinde para ayrıldı. Mart ayında proje ihalesine çıkılacak. Rize Merkez sanayi sitesini Çiftekavak mahallesine taşıyoruz. Mevcut sanayi sitesini de kamulaştırıyoruz. Yanında ÇAYKUR’un bir arazisi var inşallah orayı da birleştirip ortaya çıkan alana yeni bir şehir inşa edeceğiz. Ama bayağı bir adım atmamız lazım.” dedi.

Kalkandere’deki projeleri anlatan Milletvekili Avcı, “Kalkandere’de cephe giydirme çalışması yapıyoruz. TOKİ ile bir konut üretme projemiz var. Şu an son noktadayız. Özellikle takibini yapıyoruz. En önemli konumuz Kalkandere için bir tünel projemiz var. Kalkandere merkezini organize sanayi bölgesine bağlamak istiyoruz. Bu Kalkandere’nin önünü açacak bir projedir.  Bunla ilgili ben Ulaştırma Bakanımızla birkaç defa görüştüm. İçinde bulunduğumuz ekonomik durumlar gereği biraz zorluklar çıkarıyor olsalar da projeyi biz eninde sonunda mutlaka çözüme kavuşturacağız ve bu projeyi hayata geçireceğiz. Bu proje Kalkandere ile ilgili bizim en büyük hedeflerimizdendir. Bir doğal gaz çalışmalarımız var. Bununla ilgili de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kalkandere spor kompleksi 15 Ocak’ta ihaleye çıkıyor.” dedi

Kalkandere ziyaretinin ardından Rize Merkeze gelen Milletvekili Avcı Kadın Kollarının toplantısına katıldı.  Kara ve Arıman ailelerinin düğün törenine katılarak çifte mutluluklar diledi. 53. Kolordu taraftar grubuyla bir araya gelerek grubun faaliyetleri ve Rizespor üzerine sohbet ettiler.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.